تمام آنچه برای انتخاب شغل باید بدانید و رعایت کنید

انتخاب یک مسیر شغلی مناسب، چالش برانگیز و مشکل است؛ این که آیا شما باید انتخاب حرفه ای خود را شروع کنید یا مسیر شغلی موجود خود را تغییر دهید، با سردرگمی و اضطراب همراه است. برای اکثر ما، این سؤال که اکنون در چه جایگاهی قرار داریم ایجاد می شود و ما را وا می دارد تا در مورد منافع، رضایت شغلی، اشتیاق و نحوه عملکرد خود فکر کنیم.
از افراد مشاوره دریافت می کنید تا "علاقه و آنچه که دوست دارید را دنبال کنید" اما این روشها معمولاً کمکی به شما نمی کنند. همیشه باید شغلی را انتخاب کنید که متناسب با مهارت های شما باشد و شما را راضی کند.
متأسفانه، تحقیقات نشان می دهد که افراد معمولاً در انتخاب مسیر شغلی مناسب، خوب عمل نمی کنند و در نهایت باعث خراب شدن زندگی حرفه ای و شخصی آنها می شود. بنابراین مهم است که شغلی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد.

فاکتورهای مهم در انتخاب شغل

مواردی که باید هنگام یافتن شغل مناسب در نظر بگیرید عبارتند از:


مهارت ها

مهارتها براساس استعداد طبیعی شما پایه ریزی می شود و از طریق تحصیلات / آموزش توسعه می یابد.

ارزش ها

ممکن است بخواهید در انتخاب شغل عواملی مانند نوع سبک زندگی مورد نظر، اعتقادات خود، ماهیت اخلاقی شرکت یا صنعتی را که می خواهید در آن کار کنید را در نظر بگیرید.

محدودیت ها

انتخاب شغل شما ممکن است با شرایط مالی، جغرافیایی، مسئولیت های خانواده، ناتوانی جسمی یا مدارک تحصیلی شما محدود شود.

آرزوها

ممکن است این موضوع را در نظر داشته باشید که آیا می خواهید یک شغل واحد را در طول عمر خود داشته باشید یا گزینه هایی برای تغییر شغل و راه اندازی مشاغل دیگر دارید. همچنین باید در نظر بگیرید که بازنشستگی شما چگونه خواهد بود.

فرصت ها

تنها تصمیم گیری در مورد کاری که می خواهید انجام دهید فایده ای ندارد، مگر اینکه فرصت پیگیری آن وجود داشته باشد. می توانید از روشهای مختلف فرصت ها را بیابید، به عنوان مثال:پاسخ به تبلیغات برای مشاغل یا آموزش حرفه ای / حمایت مالی؛ ایجاد ارتباط از طریق افرادی که می شناسید برای مراجعه به کارفرمایان.

شخصیت

ویژگی های شخصیتی یک عامل بسیار مهم است که شامل انگیزه های ناخودآگاه می شود.


آموزش ببینید و رزومه خود را به روز کنید:
هنگامی که لیست خود را به یک یا دو مسیر شغلی کاهش دادید، باید ارزیابی کنید که آیا به آموزش های بیشتر یا مدارک معتبر نیاز دارید. برخی از کارفرمایان مایل به آموزش کار در محل کار هستند، برخی دیگر به دنبال افرادی خواهند بود که از قبل الزامات را داشته باشند.
برای جزئیات بیشتر در مورد یک شغل خاص، پست شغلی را با دقت مرور کنید. به بخش هایی با عنوان "الزامات" و "آموزش و تجربه" توجه کنید. هنگامی که متوجه شدید که برای شغلی واجد شرایط هستید، رزومه خود را به روز کنید تا نقاط قوت و مهارت های مربوط به خود را منعکس کنید.